Bmw Team Slask
Witamy na naszym forum.

Nasze BMW - [E32] BMW E32 750 V12 300KM and BMW E23 733i 197KM by BOB

robert88 - 20 Wrzesień 2012, 14:14
Temat postu: [E32] BMW E32 750 V12 300KM and BMW E23 733i 197KM by BOB
MARKA I MODEL: BMW E32
POJEMNOSC SILNIKA: 5000 v12 300PS
ROK PRODUKCJI: 1991r.
KOLOR: diamentowa czerń
ZMIANY: narazie prace przy silniku :) i zabieranie sie za środek

SILNIK: Seria 5.0 V12 300PS
ZAWIESZENIE: Seryjne
KOLA: Seria 15'' BMW
STYLING ZEWNETRZNY: Seria
WNETRZE: Seria Siedzenia Recaro Czarne, skórzane boki i tunel
AUDIO: Seria Orginalne Radio BMW z seri Busines
Wyposażenie:
- Wspomaganie Kierownicy
- ABS
- Air Bag x2
- Kontrola Trakcji
- Tempomat
- Czujniki Parkowania ( Przód + Tył )
- 4 x elektryczne szyby
- elektryczne lusterka
- Klimatyzacja ( oczywiście w 100% sprawna )
- Tylnia Roleta
- Podgrzewana szyba P+T
- lusterko fotochromowe
- Immo
- Komputer OBC ( pełny )
- Orginalne Radio BMW z seri Busines
- Skórzana Tapicerka, UWAGA !! Fotele RECARO !! Totalny Rarytas !
- Podgrzewane Siedzenia
- Elektryczne siedzenia ( w wszystkich płaszczyznach + zagłówki )
- Skrzynia Automatyczna z funkcją SPORT
- Szyberdach, oczywiście eletryczny
- Przyciemniane szyby ( orginalnie )
- Podłokietnik Tył
- Pełne DREWNO
- Skórzane Boczki + Tunel
- Centralny zamek ( Orginalny Pilot )
- Automatyczne domykanie szyb
- AluFelgi orginał BMW "szprychy"
Foty:

Wyjazd z Warsztatu, wymiana wałków rozrzadu, oleju, filtrów itp:

Pasja do BMW zaczła sie u was na Forum, za co dziekuje za kubły zimnej wody z poczatku o ogolnie za wszystko... to juz moje chyba z 10 BMW :)
teraz na czasie bedzie e24 albo e23 wiec spokojnie koncze z zakupami :)

MARKA I MODEL: BMW E38
POJEMNOSC SILNIKA: 3000 V8
ROK PRODUKCJI: 1994r.
KOLOR: diamentowa
ZMIANY: nic

SILNIK: Seria 3.0 V8
ZAWIESZENIE: Seryjne
KOLA: Seria 16'' BMW
STYLING ZEWNETRZNY: Seria
WNETRZE: FULL OPCJA Seria
AUDIO: Seria
Wyposażenie:
- wspomaganie kierownicy
- ABS
- Klimatronic
- 4x elektryczne szyby
- elektryczne lusterka
- tempomat (sterowany z kieronicy)
- Nawigacja
- Telewizja ( TVP1 TVP2 POLSAT TVN)
- Telefon Podkładowy
- Podgrzewane siedzenia Przód+Tył
- elektryczne siedzenia (w kazdej płaszczyżnie + zagłówki)
- Czujniki parkowania Przód+Tył
- S EDC
- ASC
- elektryczna roleta TYŁ
- zmieniarka 6 CD
- kierownica wielofunkcyjna ( miedzy innymi tempomat + radio)
- Air Bag (troche ich jest :) )
- Skrzynia automatyczna z funkcją SPORT
- klimatyzowany schowek
- fotochromowo lusterko wsteczne i PRAWE
- skórzana tapicerka CZARNA w stanie bdb
- podłokietniki P+T
- elektrycznie domykany bagażnik
- XENON
- Lampy Tył LED
- ALUFELGI ORGINAŁ BMW
- Ogrzewana Tylnia i Przednia szyba
Foty:

.jpg/][/URL]

Gabrielo - 20 Wrzesień 2012, 14:52

No konkrety, duże silniki, itd. Tylko zmień se podpis, bo tutaj większość jeździ drajerami i to konkretnymi, więc dla nas bmw nie zaczyna się od serii 5. :smile:
powodzenia w dalszych pracach :cool:

Tomek - 20 Wrzesień 2012, 15:47

Hehe widzę że e38 kupiłeś od Michała... ;)

Szkoda kasy trochę na auto :P :bmw:

Dadeck - 20 Wrzesień 2012, 16:14

E32 ładniejsza od E38 :P
Siódema musi być czarna. Sam widok V12 jest imponujący, nie mówie nawet jaka musi się z tego muzyka wydobywać <3 Podpis to raczej marne prowo :roll:

robert88 - 20 Wrzesień 2012, 18:48

Przepraszam za mój podpis został od 2010 roku bodajże, w tym podpisie chodzi mi że wygoda w BMW zaczyna sie od seri 5 dla mnie. Przepraszam jezeli kogoś urażam, juz zmianiam :) ja miałem 2 serie 3, e36 i e46 i wiem że jest przepasc np. miedzy tymi modealmi anp e34 a e39, ale to moje prywatne zdanie.

Co do e32 i dzwieku V12 ja mowie że to jest dzwiek orkiestry symfonicznej, e32 była jest i bedzie ładniejsze od e38 to tez moje zdanie ;)
V8 dla mnie ma juz ładny dzwiek ale V12 jest naprawde cudne :)

PRIMO - 20 Wrzesień 2012, 19:00

piekna ta E32 ale schowaj ten kurek z gazu pod klapke od baku bo tej V12 pasuje to jak świni siodło.... A e38 hmmm ten kolor mi nie pasuje do serii 7, ciemna zielen... :573:

ale ważne że Tobie sie podoba :)

robert88 - 20 Wrzesień 2012, 19:21

Gaz idzie aut, na szczescie był używany tylko przez 30tyś, samochód bedzie tylko do przejechania, wiec te 20L/100km jakos da sie przezyc :)
PRIMO - 20 Wrzesień 2012, 19:25

roberto88 napisał/a:
Gaz idzie aut, na szczescie był używany tylko przez 30tyś, samochód bedzie tylko do przejechania, wiec te 20L/100km jakos da sie przezyc :)

Cieszy mnie taka odpowiedź i podejście do klasyka :) pozazdrościć takiej zabawki na weekendy :bmw: :bmw:

German - 20 Wrzesień 2012, 19:58

Oj kolego zazdroszczę ci tych 7-mek prędzej czy później pewnie coś z tych serii do mnie wpadnie ale jeszcze nie teraz :razz:

To zawsze były i będą najlepsze BMK-i jakie wyjechały na świat Modele E-12 E-38 E-34 to dzieło sztuki kunszt mechaniki tamtej epoki E-32 oraz E-38 to ostatnie Bawarki i na tym jest koniec i aż strach pomyśleć że już niedługo braknie tych twardych masywnych potworów bo po prostu braknie takich fascynatów jak ty i bardzo ci gratuluje dla mnie jesteś wielki jak ta v 12 i tak trzymaj :wink: :bmw:

roberto88 napisał/a:
Przepraszam za mój podpis został od 2010 roku bodajże, w tym podpisie chodzi mi że wygoda w BMW zaczyna się od seri 5 dla mnie. Przepraszam jeżeli kogoś urażam, juz zmianiam :)

Nie wiem co tam miałeś za podpis ale jeżeli chodziło w nim o to co napisałeś to najświętsza prawda Biblia BMW która zaczyna się od tych słów "NIECHAJ WIELBIENI BĘDĄ CI CO OD 7-ej i 5-ej SERII ŚMIGALI BO TYLKO ONI PRAWDZIWY SMAK BAWARKI POZNALI AMEN " :bmw:

robert88 - 20 Wrzesień 2012, 20:35

Podpis był "BMW zaczyna sie od Seri 5"
dla mnie to racja, bo wygoda pomiedzy np. e39 a e46 to inny świat, a nie twierdze że seria 3 nie ma tego czegoś bo ma :)
Co do E32 jeszcze dużo przed nami, silnik ma "nowe" wałki rozrzadu, zakupione w prawie idealnym stanie, nowe popychacze i dzwigienki, uszczelnione kolektory SS, wymieniony Olej przejście z Castrola na Valvoline do tego filtr oleju, filtr paliwa, silnik ogólnie jest w dobrej kondycji,
Auto ogólnie w 2004 roku przyjechało z Niemiec gdzie miało jednego własciciela który serwisował go do 2002 roku, w 2006 roku kupił go facet który mnie go sprzedał, facet starszy ( 1956rok wg pesela :D ) no i majcy głowe i dobry portfel ( w garazu Alfa Romeo, Jeep Grand cherokee, maserati, oprocz tego Łódz z silnikiem z Camaro, jakiś tam skuter wodny :) , ale najlepsze że facet niby chcial sprzedac to e32 ale 3h stał na deszczu i myslał po czym sie rozpłakał i podpisał umowe :)

W samochodzie jest do zrobienia:
odnowić środek, który jest naprawde w świetnym stanie, koszt pełnego odnowienia to 650pln
blacharsko jest ok, do zrobienia doły drzwi od kierowcy i minimalne purchy na dole od pasazera, lecz nie sa widoczne ale mnie męczą :) wiec poszukiwany dobry i tani blacharz i lakiernik, wiem ze z dobrym i tanim bedzie problem :)

KoNiK - 20 Wrzesień 2012, 20:41

8l wow, Twój ojciec jesz szejkiem ? (ale nie takim z Mc) :mrgreen:

Niezłe cudenika, jak dobrze, ze są tacy ludzie jak Ty którzy pozwalają im żyć wiecznie.

robert88 - 20 Wrzesień 2012, 20:45

Zakup np. e32 nie jest kosmiczny, naprawy i roboty są kosztowne aby go utrzymaać w klasyku, wiadomo nie robie wszystkiego naraz, ponieważ nie mam złóż ropy :D
sam start w silnik wsadzone prawie 3tyś, a poprzedni własciciel juz wsadził sporo, np. nowa chłodnica, nowe amory, wahacze i reszta z ukl kierowniczego do tego zregenerował przekładnie kierownicza i alternator,

gamek2 - 20 Wrzesień 2012, 21:22

roberto88, jestes z raciborza??
robert88 - 20 Wrzesień 2012, 21:24

mieszkam w Raciborzu od 6mieś :)
gamek2 - 20 Wrzesień 2012, 21:27

jakos nie kojarze tych samochodow hehe :grin: moze kiedys je zobacze
robert88 - 20 Wrzesień 2012, 21:33

Przejedz czasem przez Głowackiego, ja chyhba raz twoje widziałem o ile sie nie myle :) , te auta nie maja jezdzić :D one maja stac i czekać na lepsze jutro, e32 teraz czesto stoja na Głowackiego,
ps. nawet foty robione w Raciborzu na szpitalu :)

Mystic888 - 20 Wrzesień 2012, 21:57

1. Zolte kolektory w V12 :zdziwko:
2. Fajnie masz gaz zamontowany.
3. 20L/100km to chyba w 735.
4. Co to za rury miedzy przepustnica a rura do filtra powietrza? :zdziwko:
5. Dzwiek V12 to porazka. Brzmi jak 520, tylko troche "glebiej". Kazde V8 "gra" lepiej. Chyba, ze zrobisz V12 na przelocie (jak mialem), ale 156 DB na tyle auta to troche przesada.
6. Znam skads ta e32, ale nie otrafie skojarzy skad.

robert88 - 20 Wrzesień 2012, 22:08

u mnie spalanie to 20-21L/100km i to w wiekszościu w mieście, wg mnie dzwiek V12 jest dużo lepszy jak w V8,
spalanie w trasie ok. 16-17L/100km i nie biore sobie tego z kosmosu :) tylko tak jest... tylko że u mnie auto mimo ze mam 23 lata, nie dostaje butów... wiadomo autostarda (których u nas niesetty mało, wtedy poleci 200km/h) ale tak jezdze gorzej jak emeryt... ale dla mnie auto ma sie toczyc... kolektory są orginalne, z jednego bardziej schodzi juz żółc niż z drugiego, o ktore "rury" ci chodzi?

jeżeli chodzi o stożku to nie ma innej mozliwosci na dzien dzisiejszy, ponieważ jest gaz, a reduktory są w takim miejscu że niestety orginalne puszki nie wchodza ponieważ reduktory zajmuja cześć ich miejsca i dlatego są stożki, oczywiście orginalne puszki mam i wróca, jak auto bedzie bez gazu, który narazie jest, ponieważ są ważniejsze rzeczy do zrobienia :)

Kaper - 20 Wrzesień 2012, 22:24

nie można porównać 5er czy 7 er do 3er albo 1er... To są całkiem inne klasy samochodów... To tak jak by porównać Yamhe r6 do chopper'a :roll: Wiadomo, że 7er to nie auto do żyłowania i ścigania (chociaż i takich się znajdzie :570: ) tylko limuzyna do "pływania" po drogach. Z tym spalaniem to też mi się chce średnio wierzyć ale nie wypowiadam się na ten temat bo nie jeździłem takimi potworami. Ogólnie obie siódemki są ładne chociaż troszkę do "dopieszczenia" (ten korek gazu to porażka :/ ale dobrze, że wiesz co trzeba z tym zrobić)
Sławek - 20 Wrzesień 2012, 22:57

co to za gadanie że bmw kończy się na e38 czy e34... a f01 to co? e65? wystarczy że Darex podjechał e65 to wszyscy rzucili się jakby ferrari przyjechało z britney speras w środku :mrgreen:

co do tych dwóch aut to e38 wygląda jak 90% obecnie jeżdżących po drogach - średnio
co do e32 to ma potencjał mógłby być fajny bandyta z niej ;)

robert88 - 20 Wrzesień 2012, 23:08

żeby cokolwiek robić z e32 to najpierw musi byc blacharsko i lakierniczo w bardzo dobrym stanie, tak samo środek ma być w idealnym stanie, potem można myślec o felgach i innych modyfikacjach, które dalej pozostawia ją w orginale a dodają smaku... :D

Co do E65, samochód ładny, współczesna limuzyna, mnie sie osobiscie podoba, lecz domniewam że nigdy nie bedzie rozchwytywana za 20-30lat tak samo jak e38, uwazam ze jezeli chodzi o serie 7 to e32 jest ostatnia klasyczną Bavarią, np z racji na okrągle światła :)

Mystic888 - 21 Wrzesień 2012, 10:14

Napisalem dokladnie o ktore rury mi chodzi. Zastosowanie stozkow rozumiem. Nie widzialem po co sa, bo u mnie takich nie ma. Teraz dopiero zczailem ze sa od LPG, wiec nie dziwne, ze u mnie nie ma :) Spalanie masz naprawde bardzo niskie, dziwne, bo znam pare V12 i malo komu pali w miescie 20 litrow, raczej sa to okolice 30, jeszcze w tym przedwojennym automacie...

Moloch, jak gowno wiesz o V12 to trzym ryj i nie wypowiadaj sie w tematach o ktorych nie masz zielonego pojecia.

Kaszalot - 21 Wrzesień 2012, 14:16

Ale mu syf robicie w temacie Oo od tego jest chociażby PW... Ludzie żyłki wam za niedługo popękają od takiego pisania... A tak na temat to całkiem spoko ta e32 :) tylko najbardziej drażni ten gaz, nie do tego auta ech. Czekam na jakieś efekty Twojej pracy

pozdro ;)

Aurel - 22 Wrzesień 2012, 17:50

zastanawiam się czy to ten sam robert(bob) którego mam na myśli ? przedtem miałeś jakieś padłe e34 2.0 ?!
robert88 - 23 Wrzesień 2012, 09:25

przedtem miałem e46 :) aurek, dobrze myślisz :) daj twoj numer na PW :) e34 miałem hoho na samym poczatku :) zreszta 3szt e34 były :)
robert88 - 25 Wrzesień 2012, 11:10

Zaczołem troche tak szperać po alledrogo i zaczynamy zbierac cześci na zimie żeby było co robić:

Udało sie wyhaczyć orginalny telefon z e32/e34 jeszcze kupe rarytasów z środka zostało do znalezienia i zakupienia,
Ale przed montażem samochód przejdzie kompletną renowacje foteli, tunelu, boczków i wszystko co jest z skóry, chociaż środek jest w naprawde fajnym stanie bez przetarć, zostanie całościowo momalowany i odświeżony, taka renowacja nie kosztuje majatek a pozwala odnowić do stanu idealnego, koszt zabiegu całości 650pln, zdjecia z tego zabiegu już wkrótce.

Poszukiwany, dobry lakiernik na terenie Wodzisławia, Rybnika, Raciborza itd

Mystic888 - 25 Wrzesień 2012, 21:12

Ten telefon to ori? Lakiernikow jest duzo. Uderz na PW.
KoNiK - 25 Wrzesień 2012, 22:12

Cytat:
Ten telefon to ori?

x2

robert88 - 28 Wrzesień 2012, 22:04

z moich zrodeł wynika, i z zrodeł zaczerpnietych w ASO, że ten telefon był montowany w E32 w latach 91-92, wiec jest w 100% ori dla e32

Jako że na zimie sie zbiera cześci co sądzicie o replikach BBS RS czyli Dare RS?

chyba że:
http://allegro.pl/bbs-rc-...2670822518.html
wg mnie dobra cena tylko jak z szerokościa i ET tych felg?
:zdziwko:

Mystic888 - 29 Wrzesień 2012, 00:00

Nie rob wsi. Dare to gowno, a nie felgi. 17" to za malo na e32. Laduj conajmniej 18.
robert88 - 29 Wrzesień 2012, 00:15

tak zapytałem, ponieważ "kucharz" w swoim e28 miał własnie felgi dare, i niby sobie chwalil, a oponie w necie w cholere podzielone,
18'' kurcze troche dużo już, ja chcialem żeby e32 byla wizualnie jak najbardziej ori

PINIU - 29 Wrzesień 2012, 09:11

roberto88, jazde na replikach dobitnie ukazuje ta fotka

chcesz zblizone do org a co chinska felga ma z tym wspólnego ?

Aurel - 29 Wrzesień 2012, 11:12

szukaj RC w 18stce.... widziałem te od kucharza z daleka jak ktoś się nie zna to nie poznać ale z bliska już rzuca się inny rozstaw śrubek no i widać ze alum juz nie ten i to samo dekielek.....no i 17 to będzie malutkie w takim nadkolu.
Mystic888 - 29 Wrzesień 2012, 11:35

Binio teraz wrzucil Rc w 18" do 750. Mozesz zobaczyc na syndykacie jak to wyglada.
German - 29 Wrzesień 2012, 11:36

Aurel napisał/a:
szukaj RC w 18stce....

Ja w E34 mam 17" i powiem ci szału nima w E32 zdecydowanie 18" lub 19" :grin:

roberto88 napisał/a:
18'' kurcze troche dużo już, ja chcialem żeby e32 byla wizualnie jak najbardziej ori

Sam pewnie wiesz że na ori E32 wygląda jak na kółkach z wózka sklepowego wiadomo na balonach jest lepszy komfort ale wizualnie czy ja wiem..... :???:

U mnie pod blokiem stała E38 na 21" i powiem ci że im większe kolo tym lepiej. Nadkola w pełni zagospodarowane naprawdę wyglądało to mega :razz:

robert88 - 29 Wrzesień 2012, 20:11

czyli jednyna opcja to szukać 18''

z zalem informuje, albo i nie zalem że e38 poszło do ludu, oby służyło włascicielowi, zapomnniałem ostatnio napisać, auto byla w fajnym stanie wiec pewnie bedzie służyć, na jego miejsce myśle seria 6 albo S500SEC, a na dzien dzisiejszy szukam jakiegoś zgnitka na codzien po zaniedlugo e32 zacznie spoczynek w garazu bo trzeba sporo zrobić,

o 17'' myslalem ponieważ chłopek miał na allegro w dobrej cenie bo 1400pln za BBS RC i do tego jeszcze dokladal 2 opony wiec cena jako taka fajnie chyba?

Mystic888 - 30 Wrzesień 2012, 00:45

Za 1400 RC w 17 to zadna okazja. Teraz widze, ze chyba nie masz elektrycznej kanapy z tylu :) jakbys chcial autko doposazyc, to mam taka w super stanie z kompletna instalacja. Lezy mi w garazu i czeka az znowu kupie 750, ale to chyba nie za predko :)
robert88 - 3 Kwiecień 2013, 13:35

Miała być wiosna, miały być fajne zdjęcia nowego nabytku daje zdjecia jakie takie:

Narazie plan:
Postawić do garażu bo już fundusze idą na dno :)
wiec obok 750i e32 jest już e23 :D

Moja choroba jest już naprawde nie tak, jade zaraz zobaczyć e23 745 3.2 Turbo :)
Jutro dam znać co i jak :)
pozdrawiam

Mystic888 - 3 Kwiecień 2013, 18:38

E23 745 :br: Chociaz 733 tez super.
robert88 - 4 Kwiecień 2013, 10:58

Nie udało sie zobaczyć tej 745 lecz mam nadzieje że dziasiaj sie uda bo do Jastrzebia jest blisko :) tylko narazie nurtuje mnie skad wziasc znowu te pare tysiecy :( ale coś sie wymysli

Może i warta bedzie zachodu 745:
http://otomoto.pl/bmw-745-C28475493.html